کسی میخوابد و خوابش نمیگیرد

دوست

سلام.

نمیدونم الان رو چه حسابی دارم مینویسم. یه عالمه ریاضی دارم که باید بخونم. به اندازه ی 2 فصل!! فیزیک 1 فصل و اووو شیمی و زیست و عربی هم که دیگه بماند.

میگن برای اینکه تشخیص بدی دوست خوبی داری یا نه باید امتحانش کنی. نمیدونم اعتقاد دارین یا نه اما یه مطلب جالب تو یه کتاب خوندم.

اولین راه امتحان، امتحان روحی و قلبیه. میگه: الفت میان دوستان از خو گرفتن ارواحشان به هم آغاز میشود. و ارواح قبل از انکه اجسام آنها را کشف کنند، همدیگر را کشف میکنند. به همین دلیل است که گاهی با شخصی برای اولین بار ملاقات میکنید ولی احساس میکنید او را از مدت ها پیش میشناسید. و بر عکس. ممکن است مدت ها با شخصی مجاور باشید ولی هیچ احساس کشش و علاقه ای نسبت به او نداشته باشید. و به این ترتیب مشخص میشه که مراجعه به روح اولین راه امتحان دوسته. یعنی اگه اونو دوست داشتی بدون که اونم تو رو دوست داره.

ولی این ملاقات ارواح قبل از ملاقات اجسام خیلی جالبه.

و حالا یه شعر بی ربط که خیلی دوسش دارم:

دوستت دارم

و تاوان آن هر چه باشد، باشد.

دوست خواهم داشت

بیشتر از دیروز

باکی ندارم از هیچ کس و هر کس که

تو را دارم

عزیز!

...

پيام هاي ديگران()        link        ۱:٢٩ ‎ب.ظ - ٢٦ آبان ۱۳۸٤ - ستایش

سلام

بعد از یه مدت نسبتا طولانی اومدم. دلم تنگ شده بود. این یه ماه چه زود گذشت! اصلا باورم نمیشه. هم دوست دارم زمان زود بگذره و سال دیگه شه هم دوست ندارم زمانو از دست بدم.

شبای قدر چه زود رسیدن...و چه خوب شد که رسیدن. خیلی به همچین شبایی نیاز داشتم. خدایا دلم برات تنگ شده. کی به تو میرسم؟ چند ده سال رو باید تو این دنیا سپری کنم. بعدش برزخ که فقط خودت میدونی چقدر طول میکشه و بعد هم قیامت و.....و بعد هم اگه تو بهشتت راهم دادی....اووووووووو ببین چند سال میشه. چقدر طولانی میشه. تمام این سالها رو دور از تو چه طور بگذرونم؟ اگه با مرگ یه پله به تو نزدیک میشم پس چه واقعه ی شیرینیه. این دلتنگی دست خودم نیست. روحم تو رو طلب میکنه و نمیتونم به روحم فرمان بدم تو رو نخواد. گاهی از شدت شوق نزدیک تر شدن به تو قلبم نزدیکه منفجر بشه... خدایا خودتو از من، از ما نگیر.

و مرسی آقا بهزاد گل! یه چیزی تو وجود تو هست که توی کمتر کسی میشه پیداش کرد. و اونم معرفته. دوست خوب کسیه که وقتی مدتیه از دوستش خبری نیست سراغشو بگیره نه اینکه بگه مهم نیست و بره سراغ یکی دیگه. میدونم که به خاطر توجهت و چک کرن مرتب وبلاگم هیچ انتظاری از من نداری حتی انتظار تشکر. و اینه که باعث میشه معرفتی که تو وجودت هست نمایان بشه. چه خوبه که به یکی ببخشی بدون انتظار! به هر حال مرسی از اینکه سراغمو میگیری.من به خاطر درسم کمتر اپ میکنم. این مطلبو یه جورایی به خاطر گل روی تو نوشتم. وقتی به کسایی مثل تو برمیخورم (هر چند اندک) به این دنیا امیدوار میشم!

دیشب موقع خوندن دعای جوشن کبیر واسه همه دعا کردم و تک تک دوستا و آشناهام میومدن جلوی روم.

یوسف جان اگه این متنو میخونی بگم که واست دعا کردم از این به بعد هم میکنم. و شدیدا به دعاتون نیاز دارم.

راجع به عدالت خدا به یه نتیجه ای رسیدم. همه ی آدما بنده های خدا هستن. و برای خوشبختی همین بس که بنده ی خدا باشی. پس خدا این احساس رو به همه بخشیده. در واقع خدا همه ی آدما رو خوشبخت افریده. ما آدما بعضی ها رو بیشتر از بقیه دوست داریم و حتی از بعضی آدما بدمون میاد.اما خدا همه ی آدما رو بدون استثنا دوست داره. به این میگن خوشبختی دیگه...اینطور نیست؟!

خوشبختی گوارای وجودتون!

...

پيام هاي ديگران()        link        ٩:٢٥ ‎ب.ظ - ۱ آبان ۱۳۸٤ - ستایش